09. 10. 2014 22: 10 ,  Čmelda

Tak letošní 19. ročník je už úplně u konce. Proběhnul i Čaj o půl šesté, kde jsme s přítomnými rozebrali pochod od začátku do konce a zpátky, pro těch 22 co došlo celých 103km až do cíle jsme nakoupili i nějaké ceny a předali jsme je.

Myslím že setkání bylo příjemné, veselé a pro nás organizátory také poučné. Mohli jsme si vyslechnout pochvalu (což nás těšilo 🙂 ) také kritiku (což nás obohatilo) a také nápady pro příště (což nám dodalo další impulsy proč udělat příští 20. ročník úplně extra zajímavý!).

Ještě jednou gratulace 22 lidem, co pochod dokončili! Díky spoluorganizátorům na stanovištích a také hlavnímu organizátorovi Ondrovi Letochovi. Na příštím jubilejním 20. ročníku AHOJ!

Ondřej Valeš – Čmelda

odkaz na Google plus (odkud je možné foto stáhnout)
PS: letošní pamětní botičky dělal www.JanDohnal.com

29. 9. 2014 09: 09 ,  Čmelda

Tak tu pro Vás máme konečně fotky z celého pochodu. Doufám že sme zachytili každého alespoň jednou a že se Vám fotky budou líbit.

Ondra Valeš – Čmelda a Ondra Letocha

odkaz na Google plus (odkud je možné foto stáhnout)

25. 9. 2014 16: 09 ,  Čmelda

Zdravím Vás,
nakonec se podařilo dokončit výsledkovou listinu průchodů. Bylo to náročné v takovém počtu startujících výsledky přepsat a chyby opravit. Proto prosím přijměte moji omluvu kdyby se vyskytla chyba nebo se Vám na Vašich výsledcích něco nezdálo a nebojte se mě napsat, ať chybu opravím.
Je to spousta čísel, celkem zajímavé porovnání (v čase publikování jsou v souboru zatím jen čisté časy průchodů a z nich dopočteny časy na trati). Ještě bych chtěl dodělat různé grafy úmrtnosti, muži vs. ženy, věk apod. Až to dodělám, tak tu o tom bude zmínka.

Celkem tedy můžete studovat 1875 číselných (časových) údajů  TADY.

20. 9. 2014 21: 09 ,  Ondra

Letošní devatenáctý ročník je úspěšně za námi! Všech 103 km ušlo a do cíle dorazilo 22 lidí, nejlepší z nich za 18 hodin. Budiž jim vzdána čest za takový výkon! Startovalo 112 účastníků, kteří ušli větší či menší část trasy – i jim patří uznání!

Velké díky patří všem lidem obsluhujcím kontroly, kteří se, myslím, o účastníky perfektně starali! No a taky Tomášovi za přípravu trasy a Čmeldovi za veškerou přípravu a organizaci, kterou dělal se mnou!

A taky chci ocenit Vojťákovu podporu projektu Ligy lidských práv a poděkovat těm, kteří podpořili jeho cestu.

Přeji příjemnou regeneraci a těším se na setkání u Čaje o půl šesté 1. října.

Ondra Letocha

18. 9. 2014 14: 09 ,  Ondra

Tak už zítra nás čeká náš pochod! Doufejme, že nám počasí bude přát a že se nikomu nic nestane. Přihlášených je vás spoustu, nad všechna očekávání i skutečnosti minulých ročníků – máme z toho radost, ale i trochu obavy, tak nám držte palce, ať všechno dobře společně zvládneme.

Máme pro vás jednu novinku: Letos jsme se rozhodli spolupracovat s Ligou lidských práv a podpořit její projekty. No – po pravdě řečeno – my, organizátoři, je nijak podpořit nemůžeme – to je na vás, kteří půjdete! Můžete jít pochod za některý z projektů ligy a vyzvat své zámé, aby vaši cestu finančně podpořili. Můžete se podívat na lidiligy.cz, kde se dozvíte, o co se jedná – přihlášení účastníci dostali informace, jak si založit svoji kampaň, pokud chtějí a rozhodnou se dát tím své cestě ještě další rozměr.

Tak se těšíme zítra na startu!

Ondřej Letocha

18. 9. 2014 13: 09 ,  Čmelda

2014 profil trasyMapy a data pro GPS jsou hotova. Pokud byste měli s něčím problém, nebo jsem nějaké odkazy nezadal dobře, či potřebujete jiný formát, napište komentář.
Také jsem sem dal profil trati, ať víte do čeho jdete :-). Nám se trasa moc líbí, doufám že i Vám a že Vás pochod bude bavit.

Ondřej Valeš – Čmelda

10. 9. 2014 20: 09 ,  Čmelda

2014 čaj o půl šestéTaké zveme účastníky na po pochodové setkání u „Čaje o půl šesté“ :-).
Uskuteční se až po pochodu ve středu 1. října od 17.30 hod. opět v klubovně 91. oddílu na Červeném kopci v Brně (mapku jak se do klubovny dostaneš najdeš ZDE), ale dáváme to na vědomí již teď, abyste si mohli zarezervovat termín.

Je to setkání všech účastníků a organizátorů letošního 19. ročníku Z Brna do Brna. Můžeš si v klidu popovídat, své zážitky sdělit ostatním a od ostatních uslyšíš, co zajímavého se stalo jim. Nezapomeneme a odměníme ty, kteří pochod dokončili až do cíle. Můžeš očekávat čajové občerstvení, a něco k zakousnutí, skvělé lidi a dobrou náladu!

Celou pozvánku najdete ZDE.

Těšíme se, že se všichni setkáme.

Ondřej Valeš – Čmelda a Ondra Letocha

04. 9. 2014 10: 09 ,  Ondra

Zdravím vás dva týdny před pochodem a píšu snad všechny důležité informace.

Start je letos v Kohoutovicích u zastávky trolejbusu č. 37 Voříškova, před restaurací Montána (zde: 49.1964056°N, 16.5335283°E). Blízko je také zastávka autobusů č. 50 a 52 Kohoutovice, hájenka. Start je tedy v pátek 19. září 2014 a vyrazit na cestu můžete v čase od 17:30 do 18:15 – do cíle se vám počítá 24 hodin od vašeho přesného času startu. Registrace bude možná od 17:00.

Trasa je opět zbrusu nová, zatím tajná, barevnou mapu s jejím vyznačením a popisem dostanete na startu. Mapa bude trochu zmenšená, tak pokud chcete, můžete si vzít svoje mapy: Okolí Brna – Svratecko a Okolí Brna – Moravský Kras (z edice KČT), ale není to nutné. Pokud to až do startu nebudete moct vydržet, nebo si budete chtít nahrát data do GPS, budou tato data zveřejněna zde na webu 24 hodin před startem.

Po deseti kilometrech na vás bude čekat povzbuzení na stanovištích a kromě něj i trocha čaje, či malé občerstvení, na několika z nich i větší studené jídlo a voda na doplnění. Troufám si tvrdit, že ti skromnější z vás si nemusí brát s sebou žádné jídlo.

Tak to je snad vše podstatné, těším se na startu!

Ondřej Letocha